Një libër për fëmijë nga Erona Qafleshi

Kultura

Një libër për fëmijë nga Erona Qafleshi

Nga: Muharrem Qafleshi Më: 4 korrik 2022 Në ora: 21:31
Foto ilustrim

Erona Qafleshi, është njëra nga tri motrat trinjake, e cila edhe pse në klasën e katërt fillore, botoi libri në gjuhën angleze “YOUR OWN COLOURING BOOK” (Libri juaj për ngjyrosje), përmes së cilës autorja tenton të arrijë që fëmijët përmes vizatimeve të fitojnë edhe njohuri gjuhësore ngase jepen pjesë të shkruar me një përmbajtje mjaft interesante, të kuptueshme dhe shumë më vlerë për të mësuar gjuhën angleze lehtë dhe mirë, pra, ky është libri i saj i parë e që i kushtohet fëmijëve.
Autorja thotë se këtë libër e ka shkruar me shumë dashuri, për bashkëmoshatarët e saj, të cilët kanë talent për të mësuar gjuhën angleze.

Erona thotë se, “Falënderimin tim më të veçantë ia kushtoj edhe motrave të mija trinjake Eritës edhe Erisës, të cilat me ndihmuan mjaftë gjatë përpilimit të këtij libri, ngase edhe ato janë njohëse të mira të gjuhës angleze.

Image
Erona Qafleshi

Po ashtu edhe ideja për të shkruar këtë libër ishte e përbashkët, ashtu siç i kemi të gjitha gjerat dhe dëshirat e përbashkëta ngase jemi motra trinjake.

Ajo ka treguar se nuk do të ndalet me kaq, por do të këtë dhe libra të tjerë me poezi në gjuhën angleze si dhurata për më të vegjlit.

Një libër për fëmijë nga Erona Qafleshi

Erona Qafleshi, është njëra nga tri motrat trinjake, e cila edhe pse në klasën e katërt fillore, botoi librin në gjuhën angleze “YOUR OWN COLOURING BOOK” (Libri juaj për ngjyrosje), përmes së cilës autorja tenton të arrijë që fëmijët përmes vizatimeve të fitojnë edhe njohuri gjuhësore ngase jepen pjesë të shkruar me një përmbajtje mjaft interesante, të kuptueshme dhe shumë më vlerë për të mësuar gjuhën angleze lehtë dhe mirë, pra, ky është libri i saj i parë e që i kushtohet fëmijëve.

Autorja thotë se këtë libër e ka shkruar me shumë dashuri, për bashkëmoshatarët e saj, të cilët kanë talent për të mësuar gjuhën angleze.

Erona thotë se, “Falënderimin tim më të veçantë ia kushtoj edhe motrave të mija trinjake Eritës edhe Erisës, të cilat me ndihmuan mjaftë gjatë përpilimit të këtij libri, ngase edhe ato janë njohëse të mira të gjuhës angleze.

Image
Erona me motrat e saj

 

Po ashtu edhe ideja për të shkruar këtë libër ishte e përbashkët, ashtu siç i kemi të gjitha gjerat dhe dëshirat e përbashkëta ngase jemi motra trinjake.

Ajo ka treguar se nuk do të ndalet me kaq, por do të këtë dhe libra të tjerë me poezi në gjuhën angleze si dhurata për më të vegjlit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat