Një super projekt sapo ka ardhur nga Lekë Dedvukaj

Kultura

Një super projekt sapo ka ardhur nga Lekë Dedvukaj

Më: 7 prill 2024 Në ora: 22:05
Lekë Dedvukaj

"Shtatë kala me besë e vlerë", kështu quhet kënga më e re ardhur nga artisti i njohur nga Malësia Lekë Dedvukaj.

Ky projekt ka një vlerë të shtuar muzikore por edhe historike të shqiptarëve të Malêsisë dhe ka ardhur me një super klip.

"Me këtë rast dëshiroj të falenderoj të gjithë përkrahësit e këtij projektit artistik e kombëtar, kushtuar atyre të cilët na bënë të ndihemi kaq krenarë. Në veçanti falenderoj: Sponsorët Gjeneral: Agron Dedivanaj, Pjeter Peti Camaj ,Vilson Sinishtaj Mark Lulgjuraj". Ky ka qenë postimi i artistit teksa ka publiku këngën.

Teksti dhe muzika është krijuar nga Pjetër Kola, orkestrimi Senad Dreshaj e me fyell dhe çifteli Gent Hoxha.BS

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat