Gani Geci me Marigonën nënshkruajnë peticionin për vendosjen e shtatores së Adem Jasharit në Prishtinë – kjo është kërkesa e tyre

Lajme

Gani Geci me Marigonën nënshkruajnë peticionin për vendosjen e shtatores së Adem Jasharit në Prishtinë – kjo është kërkesa e tyre

Nga: N.Sh Më: 23 korrik 2021 Në ora: 11:22
Marigona dhe Gani Geci

Deputetja e LDK-së, Marigona Geci, bashkë me babain e saj Ganiun, kanë nënshkruar peticionin për ndërtimin e shtatores së komandantit legjendar Adem Jasharit në kryeqytetin e Kosovës.

Ish luftëtari i UÇK-së, Gani Geci ishte njëri ndër bashkëluftëtarët më të afërm të Adem Jasharit.

Lexojeni postimin e Gani Gecit:

Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës, dje rastësisht i pash në sheshin “Skënderbeu” dhe “Ibrahim Rugova” se po mblidheshin nënshkrimet për ndërtimin e shtatores së Adem Jasharit në kryeqytet.

Bashkë me bijën time, deputeten e LDK-së, Marigona Gecin, nënshkruam pa hezitim peticionin për ngritjen e shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari.

Kërkojmë nga komuna e Prishtinës ose ta largoj trekëndëshin dhe në sheshin Adem Jashari të vendoset shtatorja ku emri i këtij sheshi u vendos në Kohen e Presidentit Rugova ose ta gjejnë një vend të përshtatshëm për vendosjen e shtatores së Komandantit Adem Jashari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat