Edi Rama kujton Ibrahim Rugovën: Çdo vit që kalon ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare

Lajme

Edi Rama kujton Ibrahim Rugovën: Çdo vit që kalon ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:34
Ibrahim Rugova.

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova.

Rama e konsideron Rugovën si njeriun e madh të Kosovës dhe udhëheqësin më atipik dhe të shquar të historisë sonë.

Postimi i plotë

Në këtë ditë të ngarkuar emocionale të vitit, kujtojmë edhe njeriun e madh të historisë së Kosovës, udhëheqësin më atipik ndër të shquarit e historisë sonë, presidentin e parë të shtetit tjetër të pavarur të shqiptarëve, Ibrahim Rugovën, i cili u nda nga jeta sot e 16 vjet më parë, por në çdo vit që kalon ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat