Pamje nga tërmeti i fuqishëm/ Njerëzit dalin në rrugë, bien tjegullat e shtëpive nga lëkundjet e forta

Lajme

Pamje nga tërmeti i fuqishëm/ Njerëzit dalin në rrugë, bien tjegullat e shtëpive nga lëkundjet e forta

Më: 23 prill 2022 Në ora: 00:39
Foto ilustrim

Një tërmet i fuqishëm me epiqendër në Bosnje Hercegovinë është ndjerë në Kosovë, Serbi, Kroaci në Mal të Zi e deri në Shqipëri.  

Sipas raportimeve të fundit tërmeti është ndjerë në shumë qytete të Bosnje-Hercegovinës.

Tërmeti ka qenë aq i fuqishëm, që sipas qytetarëve që jetojnë në katet e sipërme të ndërtesave për gati një minutë objektet gati po binin mbi ta.

Madje sipas raportimeve të fundit dhe fotove të shpërndara nga qytetarët në Twitter, konkretisht në qytetin Mostar të Bosnje-Hercegovinës tullat kanë rënë nga ndërtesat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat