Aniku i vogël meriton të dëgjojë dhe flasë pas 5 viteve, kërkohet ndihma e bamirësve

Lajme

Aniku i vogël meriton të dëgjojë dhe flasë pas 5 viteve, kërkohet ndihma e bamirësve

Më: 25 maj 2022 Në ora: 22:59
Anik Brahimi

Anik Brahimi, 5-vjeqar nga Ferizaji, ka nevojë për mbështetjen e shqiptarëve në mënyrë që të mund të dëgjojë e flasë.

Aniku qysh nga lindja nuk dëgjon e as nuk flet dhe për t’iu rikthyer dëgjimi edhe të folurit duhet të kryej një operim në Turqi.

Për të arritur deri te kjo mrekulli i duhen 23 mijë euro.

Fondacioni Humanitar “Avni Hyseni” iu drejtohet shqiptareve për ta ndihmua dhe për t’i dhënë vogëlushit ketë mundësi jetike.

Aniku se bashku me prindërit e tij do udhëtojnë për Turqi ditën e hënë, derisa të martën do ta ketë operimin e jetës.

Të gjithë bamirësit që kanë mundësi dhe dëshirojnë të ndihmojnë Anik Brahimin, këtë mund ta bëjnë te tenda e vendosur në qendër të Ferizajt si dhe përmes Western Union, Money Gram, Ria në emër të prindërve të tij.

Agim Brahimi (babai) nr. kontaktues +383 48 560 790.

Gjylesma Brahimi (nëna) +383 45 630 748.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat