Mediumi serb: Pas takimit me Lajçak nesër Vuçiq vendos a do të shkojë në Tiranë

Lajme

Mediumi serb: Pas takimit me Lajçak nesër Vuçiq vendos a do të shkojë në Tiranë

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 13:44
Aleksandar Vuçiq dhe Lajçak

Mediumi serb “Novosti” raporton se emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak nesër do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.  

Sipas “Novostit” Lajçak e Vuçiq do të flasin për emërimin e Nenad Rashiqit si ministër për Komunitete dhe Kthim.

Novosti shkruan se nga takimi me Lajçak pritet që Vuçiq tq vendosë nëse do të shkojë në Tiranë për Samitin BE- Ballkani Perëndimor.

Vlen të përmendet se, kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me një “ultimatum”, paralajmërimit të presidentit serb Aleksandër Vuçiç i cili la të kuptohej se mund të mos vijë në samitin e BE-Ballkani Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë më 6 dhjetor.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat