“Më mungoni shumë…”, Vanessa Bryant prek zemrat e të gjithëve me postimin e fundit

Mediale Vip

“Më mungoni shumë…”, Vanessa Bryant prek zemrat e të gjithëve me postimin e fundit

Më: 27 janar 2021 Në ora: 11:25
Vanessa Bryant

Vanessa Bryant ka kujtuar sërish humbjen e vajzës së saj Gianna dhe bashkëshortit Kobe duke e konsideruar të pavërtetë aksidentin tragjik me helikopter.

38-vjeçarja publikoi në Instagram një letër të shkruar bukur nga një prej shoqeve më të mira të 13-vjeçares Gianna, Aubrey, ndërsa shkroi në mbishkrimin e saj: “Gigi im është e pabesueshme dhe e vlerësoj vërtet”.

“Ajo të do kaq shumë. Më mungon shumë vajza ime dhe Kobe gjithashtu. Unë kurrë nuk do ta kuptoj pse/si kjo tragjedi mund t’u kishte ndodhur qenieve njerëzore kaq të bukura, të ëmbla dhe të mahnitshme. Ende nuk duket e vërtetë. Kobe, e bëmë mirë. Gigi, ti akoma e bën krenare mamin. Unë të dua! Të dua Aubz (siç do të të thërriste Gigi im). Faleminderit shumë për ndarjen bukur të disa prej kujtimeve tuaja për Gigi tim me mua dhe më lejoni t’i ndaj ato këtu në shoqërinë time”, shkroi Vanessa drejtuar shoqes së vajzës së saj të ndjerë.

 “Ju e bëtë të mirë Znj. Bryant, dhe ne të gjithë ju jemi mirënjohës përjetësisht. Mendja ime vazhdimisht mendon për vajzën tënde të bukur. Buzëqeshja dhe qëndrimi i saj më shtyjnë të jem më e mirë. Ju ndoshta e keni dëgjuar këtë, por nëse bëhem ndonjëherë nënë, shpresoj që vajza ime të dalë tamam siç bëri e juaja. Ajo u kujdes. Ajo e dinte kur po kaloja një ditë të keqe dhe dinte sesi ta bënte më mirë. Ajo ishte bujare. Ajo la shënime në fletoren time që unë i çmoj shumë. Ajo ishte e pabesueshme. Në emër të të gjithëve që e takuan, mund të them se ajo ndryshoi jetën tonë. Veprimet e saj të thjeshta na bënë të gjithëve një person më të mirë dhe besoj se rezultatet e kësaj nuk do të pushojnë kurrë së shfaquri”, shkruhet në letër.

Postimi i saj i fundit vjen një javë pasi Vanessa publikoi disa imazhe tërheqëse të martën për të shënuar ditëlindjen e 18-të të vajzës së saj të madhe Natalia.

Ajo publikoi në Instagram, dy fotografi të ndryshme të saj me burrin e ndjerë Kobe dhe Natalia kur ishte fëmijë.

Kobe u takua me Vanessan në vitin 1999 kur ishte 17 vjeç dhe po punonte si model në një video muzikore. Çifti u fejuan gjashtë muaj më vonë dhe u martuan në vitin 2001.

Ata mirëpritën në jetë vajzat: Natalia në vitin 2003, Gianna në vitin 2006, Bianka në vitin 2016 dhe Capri në vitin 2019.

Kobe dhe vajza Gianna, një basketbolliste e talentuar ishin rrugës për në Akademinë Mamba për praktikë basketbolli kur helikopteri i tyre u rrëzua rreth orës 10 të mëngjesit. Shtatë personat e tjerë në bord vdiqën gjithashtu tragjikisht.

Piloti, i quajtur Ara Zobayan po përpiqej ta kthente avionin kur u shkatërrua në kodrat e kanionit të Las Virgenes, që është vendbanimi i shumë personave të famshëm, përfshirë familjen Kardashian.

Trajneri i basketbollit të Orange Coast College, John Altobelli, gruaja e tij Kerry dhe vajza e tyre Alyssa ishin gjithashtu midis personave që ndërruan jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat