Këngëtarët gjejnë zgjidhje për koncerte gjatë pandemisë, publiku hyn në fluska hapësinore

Mediale Vip

Këngëtarët gjejnë zgjidhje për koncerte gjatë pandemisë, publiku hyn në fluska hapësinore

Më: 27 janar 2021 Në ora: 16:11
Këngëtarët gjejnë zgjidhje për koncerte gjatë pandemisë, publiku hyn në fluska hapësinore

“Flaming Lips” organizoi koncertin e sigurt ndaj COVID, ku publiku hyri në ‘fluska hapësinore’.

Publiku me flluska është një audiencë ​​hapësinore për shfaqje drejtpërdrejt në kohën e COVID-19, shkruan New York Post.

Ideja inovative e grupit “Flaming Lips” bëri që ata të mbajnë dy koncerte në Oklahoma këtë muaj, duke mbrojtur fansat e tyre dhe veten, duke u vendosur brenda fluskave, në mënyrë që ta bëjnë koncertin ‘më të sigurt se të shkosh në dyqan ushqimesh’, tha frontmeni i grupit, Wayne Coyne.

Image

“Ne i mbledhim të gjithë dhe më pas i çojmë rresht pas rreshti te flluskat e tyre,” tha Coyn për Rolling Stone muajin e kaluar, kur foli për strategjinë e koncerteve.

“Sapo të jeni në flluskë, mund të bëni çfarë të dëshironi dhe kjo është bukuria e saj. Kjo është ajo që kemi kaluar pjesën më të madhe të kohës duke zbuluar. Ne e bëmë atë ide”, shtoi ai.

Çdo flluskë mban deri në tre persona dhe secila shfaqje mund të strehojë deri në 100 flluska, raportoi BBC për konfigurimin e “flluskës hapësinore” në Oklahoma.

Image

Metoda duket se jo vetëm funksionon, por vështirë se e largon euforinë e muzikës live: Video e performancës tregon një publik të entuziazmuar duke kërcyer ndërsa grupi interpreton, flluskat i bëjnë ata më të sigurt, por jo më ngadalë për të reaguar ndaj koncertit.

“Ata e bënë atë !!” tha gruaja e Coyne, Katy Coyne, në një video në Instagram, të një prej koncerteve.

“Flaming Lips” kanë punuar për konceptin e audiencës në fluska për muaj me radhë dhe kanë përdorur topat plastikë gjithashtu në tetor.

“Duket absurde, por. . . po bëhet disi serioze dhe reale”, i tha Coyne blogut muzikor BrooklynVegan përpara koncertit.

“Ne kemi filluar të bëhemi gati të bëjmë një shfaqje aktuale ku. ka tre persona në secilën nga këto flluska hapësinore dhe ne interpretojmë dy koncerte një natë dhe do të ketë shumë të pranishëm çdoherë”. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat