Ja si e uruan disa nga artistët shqiptarë 8 Marsin

Mediale Vip

Ja si e uruan disa nga artistët shqiptarë 8 Marsin

Më: 8 mars 2021 Në ora: 15:34
Foto ilustrim

8 Mars njihet si Dita Ndërkombëtare e Gruas e cila festohet në gjithë botën me urime të shumta.

Kjo cilësohet të jetë një ditë shumë e rëndësishme në të cilën kujtohen arritjet politike, ekonomike e sociale të grave në botë, e po ashtu edhe dhuna dhe abuzimi që shumë gra kanë vuajtur përgjatë jetës së tyre.

Në këtë ditë speciale nuk kanë munguar edhe urimet nga artistë të estradës dedikuar nënave të tyre por edhe femrave në përgjithësi.

Përveç artisteve edhe artistët shqiptarë e kanë uruar këtë ditë me postime në rrjete sociale duke lartësuar figurën femër.

Ndryshe, Greta Koçi, Gili, Tayna, Aurela Gaçe, Elita Rudi, Arta Elezaj, Leonora Poloska, Enca, Luana Vjollca, Morena Taraku, Vesa Luma janë disa nga figurat publike që kanë nderuar gruan për 8 Mars me urime speciale.

Disa prej tyre mund t’i lexoni më poshtë:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat