Stresi i reagon Erion Veliajt lidhur me deklaratën për Klodian Rashën

Mediale Vip

Stresi i reagon Erion Veliajt lidhur me deklaratën për Klodian Rashën

Më: 1 prill 2021 Në ora: 18:02
Stresi dhe Erion Veliaj

Stresi thotë se Veliaj e rivrau përsëri familjen e Klodian Rashës.

Reperi Stresi jo rrallëherë është përfshirë edhe në tema të ndryshme politike.

Ai para pak muajsh mori pjesë në protestat ku kërkohej drejtësi për Klodian Rashën, i cili mbeti i vdekur nga të shtënat e një polici.

Së fundi, reperi i ka reaguar kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, lidhur me deklaratën që ka dhënë për Rashën.

Artisti i bën thirrje babait të Klodianit që ta heq pemën që e mbolli bashkë me Erion Veliajn.

“Ju përshëndes të gjithëve . Më detyroi të shkruaj Erionka në Kavajë u shpreh brutalisht.. Klodian Rasha u vra gjatë një konfrontimi . Ky po i rivret përsëri ktë familje .A ka sy e veshë Babai i të ndjerit apo besnik i partisë . Duhet të flas dikush në atë familje e fis për ktë rivrasje. Jo Erionka jo nukë ishte konfrontim se dhe arma e hedhur ishte nga miqët e kriminelit por ekspertiza e nxori që nukë i përkiste Klodianit. II them Babait të klodianit shko hiq atë pemë që mbolle me Erionken se sot të rivrau hapur për herë të dytë . Ose të kërkoi falje botërisht për çfarë nxori sot nga ajo hale gojë .”

Sa i përket projekteve muzikore, “S’jam dorzu” titullohet projekti i fundit muzikor nga Stresi, të cilin e solli në bashkëpunim me Getinjon. 

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat