Në moshën 50 vjeçare, vdes reperi i njohur DMX

Mediale Vip

Në moshën 50 vjeçare, vdes reperi i njohur DMX

Më: 9 prill 2021 Në ora: 18:41
DMX

DMX ka ndërruar jetë në moshën 50 vjeçare.

Hip-hop artisti i njohur i hiteve “Ruff Ryders ‘Anthem” dhe “Party Up (Up in Here)” ka ndërruar jetë, njoftoi familja e tij, shkruan AP.

Ai ishte 50 vjeç.

Interpretuesi i nominuar për “0Grammy” vdiq pasi pësoi “arrest kardiak”, sipas spitalit në White Plains, në Nju Jork, ku ai vdiq. Ai u shtri në spital më 2 prill.

Një deklaratë nga të afërmit thuhet se ai vdiq duke pasur familjen pranë tij në ditët e fundit të jetës së tij.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Earl Simmons, kishte luftuar me varësinë nga droga që nga vitet e tij të adoleshencës.

Avokati i tij, Murray Richman, kishte thënë më herët se ai nuk mund të konfirmonte se DMX vuajti nga mbidoza. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat