Pak ditë pas vdekjes së tij, publikohet bashkëpunimi i ri i DMX

Mediale Vip

Pak ditë pas vdekjes së tij, publikohet bashkëpunimi i ri i DMX

Më: 16 prill 2021 Në ora: 21:08
DMX

Është publikuar projektin i ri i DMX.

Swizz Beatz dhe French Montana kanë publikyuar këngën e re me të ndjerin DMX, shkruan CNN.

Kënga, “Been to War”, shfaqet në Sezonin 2 të “Godfather of Harlem”. DMX ishte mik i mirë me Swizz Beatz.

DMX vdiq javën e kaluar në moshën 50 vjeçare, pas një sulmi në zemër në shtëpinë e tij në Nju Jork.

DMX (Dark Man X) filloi të bënte famë në vitet 1990, kur lansoi albumin tij debutues, “It’s Dark and Hell Is Hot”, më 1998. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat