DMX do të nderohet me meorial publik në Brooklyn

Mediale Vip

DMX do të nderohet me meorial publik në Brooklyn

Më: 17 prill 2021 Në ora: 16:16
DMX

DMX do të nderohet nga familja, miqtë, të dashurit dhe fansat e tij në një nga vendet kryesore të argëtimit në vend, qendra Barclays, shkruan TMZ.

Memoriali publik i X do të mbahet të shtunën, 24 prill në arenën në Brooklyn, tha ish-menaxheri i X, Steve Rifkind për TMZ.

Thuhet që logjistika përfundimtare e ngjarjes është ende duke u kuptuar, përfshirë sa njerëz do të lejohen brenda dhe si do të funksionojë bileta, kapaciteti i kufizuar do të jetë në fuqi padyshim për shkak të COVID.

Familja e DMX dhe kontaktet më të drejtpërdrejta do të marrin pjesë në një shërbim funerali më privat në një kishë në zonën e Nju Jorkut të dielën, 25 prill.

Kryetari i Bashkisë së Yonkers, Mike Spano, e mirëpriti idenë e familjes duke përdorur Yonkers Raceway për shërbimin, X u rrit në qytet.

Sidoqoftë, ka ende plane që DMX të përkujtohet atje, Spano tha se ata kanë konsideruar plane të mundshme për një statujë ose emër rruge.

DMX doli në skenën e Barclays Center në qershor 2019 në atë që do të ishte një nga shfaqjet e tij të fundit të mëdha gjatë veprimtarisë së ceremonisë.

Memoriali i Barclays do të shënojë pak më shumë se dy javë që kur X vdiq pas komplikimeve nga një mbidozë e drogës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat