Anxhela Peristeri performon e dyta në natën finale të “Eurovision 2021”

Mediale Vip

Anxhela Peristeri performon e dyta në natën finale të “Eurovision 2021”

Më: 21 maj 2021 Në ora: 16:33
Anxhela Peristeri

Është hedhur shorti për këngët konkurruese në natën finale të “Eurovision”.

Mbrëmë u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2021”, ku Shqipëria me Anxhela Peristerin arriti të kualifikohet në finale.

Këngëtarja, e cila po garon me këngën “Karma”, ka arritur që të marrë biletën për finalen e madhe të “Eurovision”.

Faqja zyrtare e festivalit ka publikuar tabelën me renditjen e shteteve dhe Shqipëria do të performojë e dyta në mbrvmjen finale.

Mbrëmja do të hapet me performancën e përfaqësueses së Qipros dhe mbyllet me San Marinon.

Image

Një tjetër shqiptar që do të garojë në këtë festival është edhe Gjon’s Tears (Gjon Muharremaj), i cili performon i 11-ti me radhë.

Kujtojmë se nata finale e “Eurovision” mbahet më 22 maj (e shtunë). 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat