Billi Eilish kërkoi falje pas akuzave për racizëm

Mediale Vip

Billi Eilish kërkoi falje pas akuzave për racizëm

Më: 22 qershor 2021 Në ora: 19:19
Billi Eilish

Ylli i muzikës pop Billi Eilish kërkoi falje pasi u shfaqën video në të cilat këngëtarja bëri mallkime fyese raciale.

Në një deklaratë të postuar në Instagram, fituesja e shumëfishtë e Grammy tha se ishte e shtangur nga sjellja e saj në një video në të cilën ajo është 13 ose 14-vjeç, raporton Reuters.

Këngëtarja, e cila tani është 19-vjeç, shkroi se ishte e neveritur dhe e turpëruar nga sjellja e saj dhe se do të përpiqej të mos thoshte kurrë më diçka të tillë.

"Është hera e parë që e dëgjoj atë fjalë në këtë këngë, sepse askush në familjen time nuk e kishte thënë më parë. Pavarësisht nga injoranca dhe mosha ime në atë kohë, asgjë nuk e justifikon faktin se është ofenduese. Prandaj më vjen keq”, tha Eilish.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat