U tërhoq nga Lojërat Olimpike, Justin Bieber i dërgon mesazh mbështetës sportistes

Mediale Vip

U tërhoq nga Lojërat Olimpike, Justin Bieber i dërgon mesazh mbështetës sportistes

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 17:15
Simone Biles dhe Justin Bieber

Ai i dërgoi një mesazh për të mbështetur Simone Biles pasi gjimnastja u tërhoq nga Lojërat Olimpike Verore në Tokio për të trajtuar shëndetin e saj mendor.

‘Askush nuk do t’i kuptojë kurrë presionet me të cilat përballeni!’ Bieber, 27 vjeç, mbishkroi postimin në Instagram të mërkurën, i cili paraqiste një imazh të 24-vjeçares. “Unë e di që ne nuk njihemi, por jam shumë krenar për vendimin për t’u tërhequr”.

Ai vazhdoi: ‘Është po aq e thjeshtë sa – çfarë do të thotë të fitosh të gjithë botën, por të humbësh shpirtin tënd. Ndonjëherë jo -të tona janë më të fuqishme se sa po -të tona. Kur ajo që ju zakonisht doni të vjedh gëzimin tuaj është e rëndësishme që ne të bëjmë një hap prapa për të vlerësuar pse”.

Ylli i popit kanadez iu referua daljes së tij të parakohshme nga Tour Purpose World Tour në korrik të 2017, në një vendim të marrë me shëndetin e tij mendor në mendje.

‘Njerëzit menduan se isha i çmendur që nuk e përfundova turneun me qëllim, por ishte gjëja më e mirë që mund të kisha bërë për shëndetin tim mendor !!’ ka shkruar këngëtari  i Peaches. ‘Shumë krenar për ty @simonebiles.’

Pas daljes së tij nga turneu, Bieber tha në një postim në gusht 2017 në Instagram se ai ishte duke menduar afatgjatë në vendimin e tij për ta ndërprerë atë.

“Kam mësuar sa më shumë që e vlerësoni thirrjen tuaj aq më shumë dëshironi të mbroni thirrjen tuaj,” tha ai. “Unë po e marr këtë kohë tani jam duke thënë se dua të jem i qëndrueshëm … në mënyrë që të mund të jem burri që dua të jem, burri që përfundimisht dua të jem dhe babai që dua të jem.”

Të mërkurën, USA Gymnastics njoftoi se Biles po largohej nga gara pas një rrotullimi.

Organizata tha: ‘Simone është tërhequr nga gara përfundimtare e ekipit për shkak të një problemi mjekësor. Ajo do të vlerësohet çdo ditë për të përcaktuar pastrimin mjekësor për garat e ardhshme. ‘

Duke folur për emisionin Today, Biles tha se ndihej mirë dhe në formë mes daljes së saj: ‘Emocionalisht, ai lloj ndryshon në kohë dhe moment.

“Ardhja në Lojërat Olimpike dhe të qenit yll kryesor nuk është një arritje e lehtë, kështu që ne thjesht po përpiqemi ta marrim atë një ditë në një kohë dhe do të shohim.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat