Dolly Parton po uron gjithçka të mirë për Britney Spears

Mediale Vip

Dolly Parton po uron gjithçka të mirë për Britney Spears

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 08:57
Dolly Parton dhe Britney Spears

Në episodin e së enjtes të Watch What Happens Live With Andy Cohen, ylli 75-vjeçar i vendit shprehu dashurinë e saj për Spears në mes të betejës së vazhdueshme të ruajtjes së këngëtares më të re, shkruan ET.

“Epo, unë përpiqem të mos përfshihem në biznesin e njerëzve të tjerë,” tha Parton për mendimet e saj mbi lëvizjen #FreeBritney. “Unë mendoj se ajo është një artiste e mrekullueshme dhe mendoj se ajo është një vajzë e mrekullueshme. I uroj asaj vetëm më të mirat”.

Parton tha se ajo i kupton “të gjitha ato gjëra të çmendura” që po ndodhin me Spears, pasi ajo më parë kaloi një padi të madhe të saj.

Problemet ligjore të këngëtares së vendit filluan pasi ajo la partneritetin e saj me Porter Wagoner. Kur karriera e saj filloi të fillonte, Wagoner, e cila prezantoi Parton në shfaqjen e tij televizive, e paditi atë për shkelje të kontratës. Të dy ishin ndarë për vite pas padisë, por u pajtuan para vdekjes së tij në 2007.

“Kam kaluar shumë nga ato vetë, përmes një padie të madhe në ditët e mia të hershme me Porter Wagoner, duke u përpjekur të dilja vetë”, tha Parton. “Kështu që unë e kuptoj nga vjen dhe si ndihet. Kështu që shpresoj që gjithçka të dalë ashtu siç duhet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat