Këngëtarja amerikane është zyrtarisht e lirë, divorcohet nga burri

Mediale Vip

Këngëtarja amerikane është zyrtarisht e lirë, divorcohet nga burri

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 14:16
Kelly Clarkson

Këngëtarja amerikane Kelly Clarkson është shpallur ligjërisht beqare mes divorcit të saj të vazhdueshëm nga Brandon Blackstock, konfirmon Us Weekly.

Sipas dokumenteve të gjykatës të marra nga ‘Us’ të premten, me 24 Shtator, një gjyqtar firmosi statusin e shkurorëzimit të çiftit muajin e kaluar. “Statusi i tyre i partneritetit martesor ose vendas” do të përfundojë më 7 janar 2022.

Këngëtarja e “Breakaway”, 39 vjeçare bëri kërkesë për divorc nga menaxheri 44 vjeçar i muzikës në qershor të vitit 2020, duke thënë se ka “dallime të papajtueshme mes tyre”. Ish -çifti, i cili u martua në vitin 2013, ndajnë dy fëmijë, River, 7 vjeç dhe Remington, 5 vjeç. Blackstock gjithashtu ka dy fëmijë – Savannah, 19 vjeç dhe Seth, 14 – nga martesa e tij e mëparshme me Melissa Ashworth.

Image

Disa javë pas kërkesës së divorcit, ‘Us’ konfirmoi se Clarkson ishte urdhëruar të paguante 150.000 dollarë në muaj në mbështetje bashkëshortore për Blackstock duke filluar nga 1 Prill 2021.

Dokumentet e gjykatës gjithashtu deklaruan se ajo ishte urdhëruar t’i paguante atij 45,601 dollarë shtesë në muaj për të “përfituar” fëmijët e tyre, duke e paguar atë në total si 195,601 dollarë në muaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat