Çfarë ha Kate Middleton dhe si qëndron në formë? Le të kopjojmë pak nga linjat mbretërore

Mediale Vip

Çfarë ha Kate Middleton dhe si qëndron në formë? Le të kopjojmë pak nga linjat mbretërore

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 15:37
Kate Middleton

Kate Middleton admirohet nga shumë nëna në gjithë botën veçanërisht për fizikun e saj të pandryshueshëm edhe pas lindjes së 3 fëmijëve. Kur e shohim sesi shkëlqen në tapetin e kuq, apo në çdo event tjetër ku është e pranishme, kemi vetëm një pyetje: Çfarë ha Kate?

Më herët në media është shkruar se, Kate përdor dietën Dukan që është e pasur në proteina dhe yndyra të mira, por pa karbohidrate.
Sipas nutriconistëve që kujdesen për nëna si Kate, ajo që duhet të bëni për të qenë në formë të mirë si Dukesha është të ndiqni disa këshilla të thjeshta.
Hani tre vakte në ditë dhe mes tyre gjëra të lehta dhe të shëndetshme.

Vaktet duhet të jenë të pasura në proteina, karbohidrate dhe perime. Për shembull: Sushi, supë, sallatë. Ha një frut, ose fruta të thata mes vakteve.
Sa për fitness, ekspertët sugjerojnë: joga, not, dhe kardio që zgjasin jo më shumë se 30 minuta në ditë.

Me pak fjalë, Kate ka jetë mbretërore, por ushqimi dhe dieta që mban nuk është e paarritshme dhe nga njerëzit e thjeshtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat