Atdheu tregon vështirësitë që po kalon nëna e tij në betejën me sëmundje e kancerit

Mediale Vip

Atdheu tregon vështirësitë që po kalon nëna e tij në betejën me sëmundje e kancerit

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 16:55
Atdheu me nën♪7n

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit dhe fushatës sensibilizuese i janë bashkuar shumë personazhe të njohura dhe me ndikim në vendin tonë.

Kësaj kauze i është bashkuar edhe Atdhe Xharavina, nëna e të cilit momentalisht është duke u përballur me këtë sëmundje.

Ai tregoi se nëna e tij vuan nga kanceri, dhe i shprehu dashurinë dhe mbështetjen, edhe përmes ekranit.

“Meqë është muaji i ndërgjegjësimit të kancerit të gjirit, dua t’ia shpreh mamit tim që e dua fort dhe do të më ketë mbrapa gjithë jetën, se e kam dhe vetë mamin me kancer”, tha Atdheu i prekur, duke i dhënë kurajo kujtdo që është duke luftuar me këtë sëmundje. “Mos u dorëzoni”, tha ish-konkurrenti, i përlotur, si rrallëherë.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat