Këngëtari nuk do të japë më autografe për fansat dhe ka një arsye

Mediale Vip

Këngëtari nuk do të japë më autografe për fansat dhe ka një arsye

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 19:13
Paul McCartney

Paul McCartney nuk dëshiron më të japë autografe për fansat për një arsye të thjeshtë. Sipas tij, gjithçka që na nevojitet është dashuria, jo autografet. 79-vjeçari zbuloi në një intervistë të re me "Reader's Digest" se nuk i pëlqen më të bëjë selfie apo të firmosë autografe për fansat, sepse i duket shumë "e çuditshme".

Rokeri britanik është i lumtur të flasë me fansat, por ai nuk e kupton pse njerëzit kanë nevojë për nënshkrimin e tij.

“Ajo që keni zakonisht është një foto me një sfond të dobët dhe unë dukem paksa i mjerë,” vazhdoi ai. "Le të bisedojmë, le të shkëmbejmë histori."

McCartney duke nënshkruar një foto për një fanse, 1965.

Deklarata e McCartney vjen vite pas asaj të shokut të tij të grupit, Ringo Starr, i cili tha në vitin 2008 se nuk do të jepte autografe për shkak të axhendës së ngjeshur.

“Po ju paralajmëroj me paqe dhe dashuri. Kam shumë për të bërë, kështu që nuk ka më mesazhe për fansat”, tha Starr, 81 vjeç, në atë kohë. “Dhe asnjë objekt për t'u nënshkruar. Asgjë! Gjithsesi, paqe dhe dashuri, paqe dhe dashuri.”

Kur Starr u pyet nga Howard Stern në vitin 2018 për vendimin e tij, bateristi shpjegoi:

“Ishte një moment zemërimi. Në Nju-Jork, në fakt, po firmosja pllakat gërvishtëse që ata kanë në kitara dhe dikush më tha: ‘A e keni parë në internet?’ Ishte një kitarë me firmën time në një pjatë gërvishtëse. Dikush e kishte marrë dhe po e shiste për tre lekë. Dhe unë thashë: ‘Jo!’ Unë nënshkruaj vetëm për bamirësi tani."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat