Penelope Cruz, spanjollja që bëri Hollywood-in të përkulej

Mediale Vip

Penelope Cruz, spanjollja që bëri Hollywood-in të përkulej

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 21:47
Penelope Cruz

Penelope Cruz i përket asaj kategorie aktorësh që dinë të sakrifikojnë fantazinë për tu bërë të njohur. Zeshkanja, e bukura e hijshme, por pa u bërë ‘kërcënuese’ seksi, me tipare mesdhetare, i ka lënë gjithmonë hapësirë ​​femrave që të identifikohen me të. Ndoshta kjo është arsyeja pse regjisori i dha asaj rolet e heroinës fatale, por asnjëherë të femrës fatale.

Penelope ka qenë gjithmonë me këmbë në tokë, por gjithmonë e gatshme për të thelluar universin e grave të papërsosura dhe dinamike që “krijuesi” i Almondovar i do aq shumë.

” Unë jam një vajzë shumë me fat që kam punuar me Pedro Almodovar “

Ylli 47-vjeçar luajti në filmin e ri të mentorit të saj, Pedro Almodovar, “Madres Paralelas” (“Nënat paralele”), rol për të cilin fitoi Palmën e Artë në Festivalin e Filmit në Venecia, duke hyjnizuar edhe një herë heroinat e tij dhe duke i dhënë Kruzit në bashkëpunimin e tyre të shtatë një rol të qepur për të, në thelb realizon dy filma në një, me një emërues të përbashkët, që nuk është tjetër veçse simboli i gruas, i cili krijon, jep jetë dhe ruan kujtesën sado e vështirë të jetë, si personalisht ashtu edhe kolektivisht. Dhe e gjithë kjo është Penelope!

Siç tha regjisorja fituese e çmimeve për New York Times, “prania e saj më jep një ndjenjë të madhe sigurie, sepse ajo gjithmonë kujdeset për mua me vetëmohimin që një vajzë sheh kur bëhet fjalë për babain e saj të dashur”.

Nga ana e saj, Penelope shprehet se është një vajzë shumë me fat që ka bashkëpunuar shumë herë me regjisoren e talentuar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat