Lady Gaga fitoi çmimin e parë për “House of Gucci”

Mediale Vip

Lady Gaga fitoi çmimin e parë për “House of Gucci”

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 14:01
Lady Gaga

Le të heshtin të gjithë ata që mendojnë të kundërtën, pasi disa kritikë besojnë se performanca e Lady Gaga në “House of Gucci” është e denjë për çmime.

Pavarësisht komenteve të ndryshme për performancën e saj, ylli i dramës së re të Ridley Scott ka fituar çmimin e saj të parë për portretizimin e saj të Patrizia Reggiani, e cila punësoi një vrasës me pagesë për të vrarë ish-burrin e saj, Maurizio Gucci, në vitin 1995.

Rrethi i Kritikëve të Filmit në Nju Jork njoftoi se e kishte shpallur Gagën “Aktorja më e mirë” së bashku me fituesit e tjerë të çmimeve. Fitorja e Gaga-s ishte e vetmja që filmi mori nga grupi, i cili e konsideron veten si “një alternativë parimore ndaj Oscar”. Në fakt, organizata e sipërpërmendur ka zgjedhur të njëjtin film më të mirë si “Oscars” 30 herë gjatë 86 viteve të tij, raportoi Wrap.

Performanca e Gaga-s në filmin e Scott-it për rastin shumë të përfolur të viteve ’90 është kritikuar dhe lavdëruar gjerësisht. Përpjekja e saj për një theks italian (po ashtu edhe e yjeve të tjerë  Jared Leto, Adam Driver dhe Al Pacino) është e sforcuar, me trajnerin e theksit të Salma Hayek për filmin që deklaroi se duket më shumë rusisht sesa italisht

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat