Drake tërhiqet nga gara për çmimet e “Grammy Awards 2022”

Mediale Vip

Drake tërhiqet nga gara për çmimet e “Grammy Awards 2022”

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 14:33
Drake

Reperi kanadez, Drake, u tërhoq të hënën nga çmimet “Grammy”, duke larguar kështu dy nominimet në të cilët ishte i përfshirë.

Drake, 35 vjeç, u nominua në dy kategori të “Grammy” muajin e kaluar në fushën e rapit – për ‘albumin më të mirë rap’ dhe për ‘performanca më e mirë rap’ me këngën “Way 2 Sexy”.

Sipas disa burimeve, kërkesa për t’u tërhequr ishte bërë nga reperi dhe menaxhmenti i tij, por nuk ka dhënë arsye të tjera.

“Certified Lover Boy”, i Aubrey Drake Graham, ishte ndër albumet më të shitura për vitin 2021.

Vitin e kaluar, ai kritikoi ceremoninë pasi miku i tij, The Weeknd, u largua nga lista e nominimeve. Në vitin 2019, Drake nuk pranoi të performonte në ceremoni dhe më pas kritikoi shfaqjen e çmimeve.

“Ky është një biznes ku ndonjëherë i takon një grupi njerëzish që mund të mos kuptojnë se çfarë ka për të thënë një fëmijë i racës së përzier nga Kanadaja ose se një vajzë spanjolle nga Neë York apo dikush tjetër”, shtoi Drake.

Edicioni i 64-të i këtij evenimenti do të mbahet më 31 janar të vitit 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat