Celine Dion ndërpret turneun botëror prej ‘problemeve të vazhdueshme shëndetësore’

Mediale Vip

Celine Dion ndërpret turneun botëror prej ‘problemeve të vazhdueshme shëndetësore’

Më: 17 janar 2022 Në ora: 21:20
Celine Dion

Celine Dion ka njoftuar sot anullimin e 16 shfaqjeve të mbetura nga turneu i saj botëror prej “problemeve të vazhdueshme shëndetësore”.

Këngëtarja e njohur kanadeze thotë se po mundohet të rekuperohet nga “spazma muskulore të rënda e të vazhdueshme” që pengojnë aftësinë e saj për të performuar, sipas një publikimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin Instagram.

Dion kishte shtyrë turneun e saj të Las Vegas në tetor 2021 për shkak të spazmave, duke thënë asokohe se ishte “zemërthyer.”

Shfaqjet e mbetura të turneut të saj ‘Courage World Tour’ ishin riprogramuar për t’u zhvillur në periudhën 9 mars derit në 12 prill të këtij viti. Por tashmë ato janë anulluar teksa grupi mjekësor vlerëson dhe trajton gjendjen e saj.

“Kisha shpresuar që deri tani do të isha rekuperuar, por më duhet të bëj durim për të ndjekur regjimin e rekomanduar nga doktorët,” thotë Dion në publikimin e saj.

Dion njihet për këngët e saj so kolona zanore e filmit “Titanic”, “My Heart Will Go On,”

Më tej për anullimin e etapës amerikano-veriore të turneut ajo shkruante: “Jam prekur shumë nga fjalët e mira të inkurajimit që më keni dërguar. Dashuria dhe mbështetja juaj do të thotë shumë për mua”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat