U dënuan për papastërti/ Shpërthen sherri mes banorëve, Beniada: Do ju pastroj dhe s*mën unë juve tani

Mediale Vip

U dënuan për papastërti/ Shpërthen sherri mes banorëve, Beniada: Do ju pastroj dhe s*mën unë juve tani

Më: 18 janar 2022 Në ora: 13:59
Iliri dhe Beniada

“Vëllai i Madh” ka dënuar një ditë më parë të gjithë banorët, pasi mungon higjiena brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”.

“Prej ditësh janë vënë re probleme me higjienën dhe parregullsi në shtëpinë e më të famshme në Shqipëri. Konsumimi i ushqimeve vend e pavend, shpërdorimi i tyre dhe mungesa e sistemimit është kthyer në problem serioz. Të gjitha rrobat sendet e valixhet janë hedhur ngado në shtëpi banjë e lavanteri. Duke parë situatën Vëllai i madh ka vendosur, që rrobat e palara do të lahen të gjitha vetëm me dorë.

Kuzhina do të pastrohet pas konsumimit të çdo vakti, tavolina e verandës do pastrohet para se të shkoni për të fjetur, nëse nuk zbatoni këto urdhra vëllai i madh do ju penalizojë”, thuhet në zarf.

Por vendimi i zarfit i lexuar nga Donaldi, ka bërë që në shtëpi të shpërthejnë debatet mes banorëve. Në Sherr janë përfshirë të gjithë, si Donaldi me Einxhel, Monika me Arbrin e të tjerë.

Një nga debatet e forta ishte ai midis Ilir Shaqirit dhe Beniada Nishanit.

Pjesë nga debati:

Iliri: Unë si person kur shikoj dikë që konsumon aty, atje dhe i them shko ngrije pjatën dhe të mos ta marri për ofendim fare.

Beniada: Nuk mund të flasësh në përgjithësi që në vajzat jemi passive sepse unë nuk jam fare pasive.

Beatrix: Nuk kam në olan të bëhem pastruese duke bërë përditë të njëjtën gjë, o do ti bëjmë të gjithë tamam ose…

Iliri: Trix, çohuni përditë në mëngjes dhe bëni punët e shtëpisë, si bëhen punët ne një shtëpi normale. Kjo shtëpi nuk mbahet me minimumin e pastërtisë.

Beniada: Unë gjithmonë kam pastruar kuzhinën vetëm këtë javë se kam pastruar se nuk kam qenë në terezi. Çfarë do ju pastroj edhe s*mën unë juve tani, ec mor Ilir se gatove ti edhe bëre të gjitha gjërat. Mos na thuaj më pasive se unë nuk jam fare pasive në pastrim.

Iliri: Ule atë gjënë që the se e ngrite shumë përpjetë se tregon që je e paedukatë, me atë gjuhë mua mos më fol.

Beniada: Unë nuk jam pasive e di shumë mirë dhe të lutem mos ma thuaj më.

Iliri: Të lutëm duhet të ishte fjala e parë që duhej të thoje. Mos u hidh përpjetë se nuk të shkon. Zgjohuni në mëngjes herët dhe bëni punët e shtëpisë. Mbani shtëpinë, si bëhen punët në një shtëpi normale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat