Këngëtarja e famshme do të jetë e ftuar në “Sanremo 2022”

Mediale Vip

Këngëtarja e famshme do të jetë e ftuar në “Sanremo 2022”

Më: 18 janar 2022 Në ora: 23:12
Laura Pausini

Laura Pausini e ftuar në Sanremo 2022!

Këngëtarja e madhe italiane do të jetë në skenën e Teatrit Ariston mbrëmjen e dytë.

Një mundësi për të dëgjuar këngën e saj  të re “Box”, që do të dalë më 20 janar.

Vitin e kaluar Laura kishte qenë tashmë e ftuar së bashku me Amadeus dhe Fiorello.

Festivali Sanremo 2022, edicioni i shtatëdhjetë e dytë i Festivalit të Këngës Italiane, është ngjarja më e rëndësishme televizive, muzikore dhe e kostumeve të vitit që emocionoi audiencën muaj më parë me këngëtarët e plotë dhe dirigjentët e plotë.

Datat e Festivalit 2022 u shpallën më 22 qershor gjatë prezantimit të orareve të RAI-t. Edicioni i shtatëdhjetë e dytë do të mbahet në komunën e Ligurisë nga e marta 1 deri të shtunën më 5 shkurt 2022.

Prezantuesi do të jetë Amadeus për të paktën tre arsye: dy Festivalet e para që prezantoi rinovuan ngjarjen muzikore, duke sjellë në skenë shumë artistë nga skena indie italiane; dy edicionet e fundit kanë parë një triumf muzikor të mirë me Diodaton dhe Maneskin, duke treguar se puna e tij si drejtor artistik ishte po aq e vlefshme sa ajo e prezantuesit.

Me transmetim në Rai 1, festivali më i rëndësishëm i muzikës italiane sipas ‘Repubblica’ do prezantohet nga Maria Chiara Giannetta, e cila është krejt e freskët nga suksesi në ‘Blanca’ një sukses fantazi i Rai 1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat