Policia hap rast ndaj Fisnik Sylës

Mediale Vip

Policia hap rast ndaj Fisnik Sylës

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 10:16
Fjolla Morina, Fisnik Syla

Fjolla Morina bashkë me burrin e saj shijuan pushime në Dubai gjatë vitit të kaluar pa paguar as 20 për qind të parave. I gjithë udhëtimi u aranzhua nga një kompani e fluturimeve, ndaj të cilës burri i Fjolla Morinës, Fisnik Syla ka detyrim në vlerë prej 21 mijë eurosh.

Në lidhje me këtë është hapur edhe rast në Polici si ‘mashtrim’.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh, ku thuhet se rasti është hapur nga pronari i agjencionit turistike.

“Sipas ankuesit i dyshuari kishte kryer vetëm një pjesë të pagesës. Kur ankuesi kishte kërkuar pagesën e pjesës së mbetur të borxhit, i dyshuari e kishte kanosur atë. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti vazhdon të hetohet“, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat