Paris Jackson tregon detaje të rralla për babain e saj, Michael Jackson

Mediale Vip

Paris Jackson tregon detaje të rralla për babain e saj, Michael Jackson

Më: 15 maj 2022 Në ora: 15:18
Michael dhe Paris Jackson

Paris Jackson ka folur për babain e saj të ndjerë, Michael Jackson, duke ndarë detaje të reja, të rralla për Mbretin e Popit. Muzikantja dhe modelja tregoi për PopSugar për disa nga mësimet që i ati i dha asaj përpara se të vdiste në vitin 2009.

“Unë u rrita nga një tip hipi, i lirë nga dashuria, kështu që ne u mësuam se bukuria vjen nga brenda – dhe sot e kësaj dite, unë ende e besoj këtë”, tha Paris në një intervistë të publikuar të enjten.

Mënyra e saj e preferuar për t'u shprehur është me piercings dhe me tatuazhet e shumta - shumica e të cilave nuk kanë ndonjë kuptim të veçantë, pranoi ajo. Vitet e fundit në industrinë e modës dhe argëtimit e kanë bërë atë të vlerësojë mjeshtërinë e grimit.

Ajo shpjegoi se rritja në sytë e publikut si pjesë e një prej familjeve më të famshme e bëri atë të kishte një marrëdhënie të komplikuar me bukurinë.

"Kohët e fundit, kam mësuar se si t'i përballoj të gjitha duke praktikuar dashurinë për veten dhe duke u zhytur më thellë në jetën time shpirtërore," tha Jackson. “Në dy vitet e fundit kam filluar të ndihem shumë mirë me veten dhe trupin tim, dhe të ndihem rehat. Momentet e dashurisë për veten nuk janë 24/7, por momentet e këqija janë gjithnjë e më të pakta”.

Paris tregoi më parë se si babai i saj frymëzoi një etikë të fortë pune dhe shije eklektike muzikore tek fëmijët e tij.

“Babai im u sigurua që ne të ishim të kulturuar, që ne të ishim të arsimuar, dhe jo vetëm duke na treguar shkëlqim dhe glam, udhëtime në hotele e vende me pesë yje,” tha ajo për Naomi Campbell në serinë e saj në YouTube, No Filter. “Duke u rritur, duhet t'i fitonim gjërat. Nëse donim pesë lodra, duhet të lexonim pesë libra. Duhet t'i fitosh ato, jo vetëm të kesh të drejtë për gjëra të caktuara ose të mendosh se mund të kesh gjithçka. Duhet të punosh shumë dhe kjo është një arritje.”

Etika e punës e Paris ka rezultuar e frytshme pasi karriera e saj ka marrë hov vitet e fundit. Përtej pistave, ajo ka punuar në fushata të modës së lartë, ka publikuar një album dhe ka realizuar turne.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat