Kate Moss dëshmon në gjyq: Është e vërtetë që Johnny Depp e hodhi nga shkallët?

Mediale Vip

Kate Moss dëshmon në gjyq: Është e vërtetë që Johnny Depp e hodhi nga shkallët?

Më: 26 maj 2022 Në ora: 16:17
Johnny Depp/ Kate Moss/ Amber Heard

Ish e dashura e Johnny Depp, supermodelja Kate Moss, dëshmoi të mërkurën në gjyqin mes aktorit dhe Amber Heard. Moss u shfaq përmes një lidhjeje video nga Gloucestershire, Angli, dhe dëshmoi për një total prej rreth pesë minutash.

Heard kishte përmendur Kate Moss gjatë dëshmive të saj në fillim të këtij muaji. Ajo përshkroi një incident të marsit 2015, në të cilin ajo pretendon se Depp e goditi atë në mënyrë të përsëritur në fytyrë gjatë një debati në apartamentin e tyre në L.A. Heard tha se Depp kishte ngjitur shkallët dhe kishte goditur motrën e saj dhe se ajo kishte frikë se Depp do ta shtynte motrën e saj poshtë shkallëve.

“Menjëherë më vjen ndërmend Kate Moss dhe shkallët, dhe u hodha drejt tij”, tha Heard.

Heard e kishte përmendur në mënyrë të ngjashme Moss gjatë gjyqit të parë të çiftit në vitin 2020.

Avokatët e Depp e thirrën Moss si dëshmitaren e tyre të parë dje. Moss tha se ajo dhe Depp kishin lidhje nga viti 1994 deri në vitin 1998 dhe se incidenti i supozuar i shkallëve kishte ndodhur kur çifti udhëtoi në një resort në Xhamajka. Por ajo mohoi që Depp ta kishte shtyrë nga shkallët.

"Pati një stuhi shiu," tha ajo. “Ndërsa dola nga dhoma, rrëshqita poshtë shkallëve dhe lëndova shpinën”.

Ajo tha se bërtiti dhe se Depp e çoi në dhomën e tyre dhe mori kujdesin e duhur mjekësor.

"Ai kurrë nuk më shtyu, nuk më goditi apo më hodhi poshtë shkallëve," dëshmoi Moss.

Depp tha se i kujtohej që ia kishte treguar vetë Heard se Moss kishte rrëshqitur nga shkallët. Por theksoi se ajo e mori historinë dhe e ktheu në një incident shumë të shëmtuar në mendjen e saj.

Javën e kaluar, ekipi i Heard solli një deklaratë nga Ellen Barkin, e cila dëshmoi se kishte një marrëdhënie të shkurtër me Depp në vitet 1990. Ajo tha se një herë Depp u zemërua dhe hodhi një shishe në drejtim të saj në një dhomë hoteli në Las Vegas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat