Kevin Spacey akuzohet për sulm seksual në Britani

Mediale Vip

Kevin Spacey akuzohet për sulm seksual në Britani

Më: 26 maj 2022 Në ora: 17:35
Kevin Spacey

Prokurorët britanikë njoftuan sot se kanë akuzuar aktorin Kevin Spacey për katër akuza për sulm seksual ndaj tre burrave.

Zyra e Prokurorit tha se Spacey "gjithashtu akuzohej për nxitjen e një personi të përfshihej në aktivitet seksual depërtues pa pëlqim".

Incidentet e supozuara ndodhën në Londër midis marsit 2005 dhe gushtit 2008 dhe në Anglinë Perëndimore në prill 2013.

Shefja e Departamentit për Krime Speciale, Rosemary Einzl, deklaroi se akuzat pasuan shqyrtimin e provave të mbledhura nga Policia Metropolitane e Londrës.

Spacey (62), dy herë fitues i Oskarit, u mor në pyetje nga policia britanike në vitin 2019 për shkak të pretendimeve të disa burrave se ai i kishte sulmuar ata, raporton New York Times.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat