Meghan Markle shkon për të nderuar viktimat e shkollës Robb dhe shërben si vullnetare

Mediale Vip

Meghan Markle shkon për të nderuar viktimat e shkollës Robb dhe shërben si vullnetare

Më: 27 maj 2022 Në ora: 15:06
Meghan Markle

Pas të shtënave masive në Uvalde që morën jetën e 19 fëmijëve dhe dy mësuesve, Meghan Markle zgjodhi të bënte një nderim personal në shkollën fillore Robb. Sipas një zëdhënësi të çiftit, Meghan udhëtoi në Uvalde të enjten në një udhëtim personal, si nënë, për të shprehur ngushëllimet e saj dhe për të ofruar mbështetje për komunitetin.

Meghan u fotografua në Robb e veshur me një bluzë me mëngë të shkurtra, xhinse, kapele dhe një palë atlete, duke mbajtur një buqetë me trëndafila të bardhë. Ajo i vuri trëndafilat përpara një kryqi, një nga 19 të ngritur në terrenin e shkollës fillore për të nderuar viktimat. Sipas BuzzFeed News, ajo vizitoi gjithashtu një qendër komunitare ku dhurohej gjak, për të përgatitur sanduiçë, pije dhe ëmbëlsira.

"Ajo ishte shumë e ëmbël," i tha gazetës vullnetari Georjean Burnell. “Ajo thjesht hyri me ekuipazhin e saj dhe filloi të vendoste akull në kova me ne dhe të shtronte patate të skuqura për njerëzit që kishin nevojë për ushqime para dhe pas dhurimit… Është qesharake, as që e dinim se ishte ajo deri kur ajo u largua dhe tani jemi shumë të trishtuar. Dua të them, të jem i sinqertë, menduam se ajo ishte fqinja jonë.”

Trëndafilat e bardhë u bënë një nga simbolet e zisë pas vdekjes së Princeshës Diana në vitin 1997. Në vitin 2017, kopshtarët në Pallatin Kensington ridizajnuan Sunken Garden për nder të saj dhe dizajni paraqiste rreshta me trëndafila të bardhë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat