Vrasja me tritol e Aleksandër Sadikajt, reagon reperi i njohur: U prehsh në paqe vëlla

Mediale Vip

Vrasja me tritol e Aleksandër Sadikajt, reagon reperi i njohur: U prehsh në paqe vëlla

Më: 13 qershor 2022 Në ora: 23:56
Finem

Reperi shqiptar Klejdi Dogjani, i njohur me emrin e artit si Finem, ka reaguar në lidhje me vrasjen e shokut të tij Aleksandër Sadikajt.

Në një postim në profilin e tij në Instagram, Finem ka publikuar një foto të 27-vjeçarit, i cili u ekzekutua mesditën e të shtunës në Tiranë. Krahas fotos reperi shkruan: “U prehsh në paqe vëlla” 

Image
Postimi i FInemit

I njohur ndryshe si “Aleksi i Memaliajt”, i riu ishte pronar i resortit “Sancho Farm Albania”, ku Finem dhe Solo kanë xhiruar njërin prej videoklipeve të këngëve të tyre.

27-vjeçari publikonte shpesh video dhe foto nga përditshmëria e tij në faqen e biznesit të këtij resorti. Nga postimet, duket se i riu është i apasionuar pas kuajve, një shërbim që ofrohet dhe nga resorti. Në faqen e Instagramit të tij ka gjithashtu postime nën shoqërinë e dy reperëve nga Tirana, Finem dhe Solo.

Kujtojmë se Aleksandër Sadikaj u vra në një shpërthim të fuqishëm, pasi në automjetin që ai udhëtonte u vendos 500 gram C4.  Mësohet se lënda plasëse ishte vendosur në anën e shoferit. Fillimisht ai mbeti i plagosur dhe doli vetë nga automjeti. Por pasi u transportua në spital, ndërroi jetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat