Rupert Murdoch e Jerry Hall po divorcohen?

Mediale Vip

Rupert Murdoch e Jerry Hall po divorcohen?

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 23:39
Rupert Murdoch e Jerry Hall

Magnati i medias Rupert Murdoch dhe aktorja Jerry Hall po divorcohen, raportoi sot New York Times, duke cituar dy burime të afërta me çiftin.

Murdoch u martua me Hall në një ceremoni në qendër të Londrës në mars 2016.

Udhëheqësi i Fox Corp dhe ish-gruaja e tij supermodele janë vënë shpesh në shënjestër të tabloidëve, të cilët kanë ndjekur nga afër dasmën e tyre në Spencer House dhe festimet rreth datëlindjes së 90-të të Murdoch vitin e kaluar në Tavern on the Green në Nju Jork.

Divorci i katërt i Murdoch nuk ka gjasa të ndikojë në strukturën e pronësisë së kompanive në të cilat ai ka aksione, duke përfshirë Fox Corp, kompaninë mëmë të Fox News Channel dhe News Corp, e cila boton Wall Street Journal, thuhet në raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat