Aktorja e famshme rrëfen se ka humbur 9 fëmijë për shkak të aborteve

Mediale Vip

Aktorja e famshme rrëfen se ka humbur 9 fëmijë për shkak të aborteve

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 19:03
Sharon Stone

Sharon Stone ka humbur nëntë fëmijë për shkak të aborteve spontane.

Aktorja 64-vjeçare – e cila ka birësuar tre djem, Roan, 22 vjeç, Laird, 17 dhe Quinn, 16 – tregon historinë e saj personale dhe thotë se kushdo që ka pësuar një abort kërkon “dhembshuri, ndjeshmëri dhe shërim”.

"Ne, si femra, nuk kemi një forum për të diskutuar thellësinë e kësaj humbjeje. Kam humbur nëntë fëmijë nga aborti spontan. Nuk është gjë e vogël, fizikisht dhe emocionalisht, por ne jemi bërë për ta ndierë atë. Është diçka që e përballojmë vetëm dhe fshehurazi me një lloj ndjenje dështimi, në vend që të marrim dhembshurinë, ndjeshmërinë dhe shërimin për të cilin kemi kaq nevojë,” –shkroi ajo në një koment në Instagram.

Stone e bëri komentin në postimin e revistës People.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat