Donna Dafi publikon këngën e saj të parë gjermane “Yas Bitch”!

Mediale Vip

Donna Dafi publikon këngën e saj të parë gjermane “Yas Bitch”!

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 19:54
Donna Dafi

Me "Yas Bitch" Donna Dafi publikon këngën e saj të parë gjermane dhe si e veçantë ka përfshirë zërin e gjyshes së saj shqiptare në produksion!

Kantautorja e re ka kaluar tre vitet e fundit në studio në mbarë botën, duke punuar me producentë vendas dhe ndërkombëtarë në Los Angeles, Stokholm, Berlin dhe Shtutgart.

Në fund të vitit të kaluar u mor vendimi që tash e tutje të performojmë edhe në gjermanisht. Videoja e Yas Bitch është xhiruar në Kosovë, në atdheun e babait të saj, si dhe skenat me gjyshen e saj, të cilën ajo e quan me dashuri Dadush, janë krenaria që në fillim të videos.

Image
Donna Dafi

Donna Dafi është si muzika e saj: shumëngjyrëshe, e zhurmshme, e drejtpërdrejtë dhe pak më e egër se pjesa tjetër. Videoklipi i këngës do të shfaqet gjithashtu premierë të premten, më 24 qershor 2022!

Me këngën e saj debutuese "Shot calling" Donna Dafi zuri vendin e tretë në video-listën zvicerane të MTV në vitin 2017, përfundoi me sukses studimet e arkitekturës në 2019 dhe në të njëjtën kohë punoi në tingullin e saj të njohur si artiste.

Image

Këngëtarja e talentuar, e cila ka një sfond absolutisht ndërkombëtar me rrënjët e saj gjermano-kosovare-nigeriane, është gati të pushtojë fansa të rinj me zërin e saj të thellë dhe të ashpër.

Gjyshi i Donna Dafit, i cili ishte një mbret popullor fisnor në Afrikë, padyshim që e shpiu  atë në fronin muzikor.

Image
Donna Dafi
Image
Donna Dafi
Image
Donna Dafi

 

 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat