Mësohet arsyeja e ndarjes së Kendall Jenner dhe Devin Booker

Mediale Vip

Mësohet arsyeja e ndarjes së Kendall Jenner dhe Devin Booker

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 12:33
Kendall Jenner dhe Devin Booker

Kendall Jenner dhe ylli i NBA-së, Devin Booker, të cilët sapo u ndanë pas dy vitesh së bashku, kishin ide të ndryshme dhe të dy janë të fokusuar në karrierën e tyre, sipas një burimi për Page Six.

“Derisa kujdesen akoma për njëri-tjetrin, Devin nuk do të propozonte martesë dhe prioriteti i tij është karriera”, thotë burimi. “Karriera e Kendall dominon gjithashtu jetën e saj”.

Booker, 25 vjeçar, është në Phoenix Suns, teksa ylli televiziv Jenner, 26 vjeçare, është e zënë me karrierën shumë të suksesshme në fushën e modelingut.

Dyshja së fundmi morën pjesë bashkë në dasmën e Kourtney Kardashian dhe bateristit të Blink-182 Travis Barker në Itali. Pas kësaj, ata u panë në ditëlindjen e shoqes Jenner Anastasia “Stassie” Karanikolaou në Los Angeles.

Të njëjtit nisën takimet në pranverën e vitit 2020, por nuk e bënë lidhjen publike deri në Ditën e Shën Valentinit të vitit 2021 kur Jenner postoi një foto të saj dhe Booker duke u përqafuar.

“Pas dy vitesh ata vendosën të flisnin me njëri-tjetrin”, thotë burimi. “Dhe meqenëse ata nuk po ecnin përpara, ishte koha për të marrë një pushim, ndoshta përgjithmonë”.

Entertainment Tonight fillimisht dha lajmin për ndarjen e tyre, me një burim tjetër që theksoi se çifti ‘ishin në rrugë të ndryshme’.

“Kendall është e rrethuar nga miqtë e saj më të ngushtë për momentin”.

Kendall më parë ishte në lidhje me yjet e NBA-së, Jordan Clarkson dhe sulmuesin e fuqishëm të Brooklyn Nets, Blake Griffin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat