“Trupi im, zgjedhja ime!”/ Gazetarja e njohur rrëfen historinë e saj: Dyshova për shtatzëni, por...

Mediale Vip

“Trupi im, zgjedhja ime!”/ Gazetarja e njohur rrëfen historinë e saj: Dyshova për shtatzëni, por...

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 08:47
Dalina Buzi

Një nga temat më të diskutuara ditët e fundit është ligji i ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që ndalon abortin.

Kjo temë u diskutua mbrëmë në emisionin “Goca dhe Gra” në Top Channel.

Armina Mevlani, Rita Petro, Kiara Tito dhe Dalina Buzi dhanë opinionet dhe argumentet e tyre.

Por të gjitha bashkohen në një argument të fortë se çdo grua duhet të ketë të drejtën e zgjedhjes për trupin e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat