Osmani zgjidhet “Miss politikania shqiptare” nga diaspora

Mediale Vip

Osmani zgjidhet “Miss politikania shqiptare” nga diaspora

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 18:54
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është zgjedhur si “Mis politikania shqiptare” nga shqiptarët e Kosovës që jetojnë jashtë vendit.

Në një rubrikë të emisionit ‘Ora 7’, Osmani është përgjedhur nga emigrantët si politikania më e bukur shqiptare duke lënë pas dhe shumë deputete të Kuvendit të Kosovës.

Vjosa Osmani arriti të merrte më shumë vota nga emigrantët.

Ndërkohë që pas saj renditeshin Blerta Deliu-Kodra, Duda Balje, Mimoza Kusari dhe Ganimete Musliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat