​Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Mediale Vip

​Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:43
​Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Dashuria është me të vërtetë një fushë beteje.

Monette Dias, 52, një dizajnere e brendshme me qendër në Utah, ka mbetur e shkatërruar pasi i fejuari i saj i 12-të anuloi dasmën e tyre.

Monette Dias, ka bërë 11 dasma, dhe asnjëra prej tyre nuk funksionoi.

Dizajnerja nga ShBA shpresonte të gjente një bashkëshort të 12-të dhe të fundit. Megjithatë, për fat të keq nuk funksionoi.

“Është vërtet e dhimbshme të kesh një tjetër dështim, veçanërisht në këtë marrëdhënie ku u përpoqa kaq shumë dhe dhashë kaq shumë. Por thonë se ai që do më shumë, dhe ai që jep më shumë, është ai që dhemb më shumë.”

Motra e saj, Marcie, tha se ajo nuk ishte e shqetësuar kur motra e saj u martua dy ose tre herët e para. Megjithatë, pasi ai u martua njëmbëdhjetë herë, ajo shqetësohet se motra e saj nuk do ta takojë kurrë personin e duhur.

Megjithatë, Monette nuk e ka humbur shpresën për martesë.

“Gjatë gjithë jetës sime, sa herë që diçka ishte vërtet e vështirë, ose shkoi keq ose shumë keq, diçka vërtet e mirë doli prej saj. Dhe kështu unë do të mbaj ende shpresën për të pasur më në fund një martesë të mirë”, u shpreh Monette.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat