​Ish-partnerja e Silvio Berlusconit martohet mes festimeve të Ditës së Krenarisë

Mediale Vip

​Ish-partnerja e Silvio Berlusconit martohet mes festimeve të Ditës së Krenarisë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 22:34
​Ish-partnerja e Silvio Berlusconit martohet mes festimeve të Ditës së Krenarisë

Ish-partnerja e kryeministrit italian Silvio Berlusconi, Francesca Pascale, është martuar me të dashurën e saj këngëtare prej dy vjetësh mes festimeve globale të Ditëve të Krenarisë.

Ata bënë një shërbim të shtunën, pas raportimeve se ish-kryeministri i Italisë, 85- vjeç, kishte nxjerrë në treg pallatin e tij prej 1140 metrash katrorë, të cilin e kishte blerë në vitin 2015.

Pascale, 36-vjeç dhe gruaja e saj – muzikantja 57-vjeçare Paola Turci, e cila ka publikuar 17 albume në studio – ndanë një foto të ceremonisë së tyre në Instagram.

Gazeta Giornale di Merate raportoi se vila e Berlusconit dhe parku rrethues prej 40.000 metrash katrorë mund të shiten, me një konsulent të pasurive të paluajtshme që i tha botimit: “Kam organizuar takime. Nuk kam një ekskluzivitet për të, por nuk besoj se është shitur ende.”

Dikur shtëpia e futbollistit dhe biznesmenit Valentino Giambelli, u ble nga Berlusconi për 2.5 milionë euro si dhuratë për Pascale, të cilin e takoi në vitin 2006 dhe filloi të takohej disa vite më vonë pas ndarjes nga ish-gruaja e tij.

Shtëpia iu nënshtrua një rinovimi prej 29 milionë eurosh që përfshinte instalimin e një bodrumi të verës, mobiliet dhe një dhomë për qen.

Berlusconi dhe Pascale u ndanë në kulmin e bllokimit të koronavirusit në vitin 2020 dhe ish-i i tij thuhet se që atëherë ka jetuar me Turci.

Edhe pse ish-kryeministri dhe Pascale nuk ishin të martuar, ata patën një marrëveshje financiare që e bëri atë të largohej nga marrëdhënia e tyre me një pagesë prej 20 milionë eurosh – ekuivalente me 2 milionë euro për çdo vit që ishin bashkë.

Ajo gjithashtu mori një pagesë mujore prej 100.000 euro për të mbajtur stilin e saj të jetesës.

Berlusconi së fundmi zyrtarizoi lidhjen e tij me anëtaren 32-vjeçare të Forza Italia, Maria Fascia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat