Lady Gaga konfirmon rolin në ‘Joker’ së bashku me Joaquin Phoenix

Mediale Vip

Lady Gaga konfirmon rolin në ‘Joker’ së bashku me Joaquin Phoenix

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 20:23
Lady Gaga

Lady Gaga ka konfirmuar se do të luajë së bashku me Joaquin Phoenix në seritë vijuese të filmit "Joker".

Todd Phillips, drejtor dhe bashkëskenarist i filmit të vitit 2019, për herë të parë në qershor lajmëroi se do të ketë një film të dytë, "Joker: Folie à Deux".

Gaga zbuloi në postimin e saj se filmi i ri është planifikuar të ketë premierën më 4 tetor 2024.

Artistja nuk dha detaje të tjera për rolin e saj, por sicc raporton “Variety”, në fillim të verës, Gaga kishte qenë në bisedime për të luajtur Harley Quinn, në një muzikal.

"Joker" ishte një hit që i dha yllit Phoenix Oscar-in e tij të parë për rolin si personazhi kryesor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat