Amanda Seyfried pendohet që xhiroi skena nudo

Mediale Vip

Amanda Seyfried pendohet që xhiroi skena nudo

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 00:21
Amanda Seyfried

Ndërsa skenat nudo janë të zakonshme në Hollywood, kjo nuk do të thotë gjithmonë se aktorët janë të kënaqur t’i bëjnë ato, veçanërisht në mënyrë retrospektive.

Akorja Amanda Seyfried ka hedhur një vështrim prapa në disa nga momentet e saj përcaktuese të karrierës, duke zbuluar keqardhjen e saj të thellë për filmimin e një skene filmi, e zhveshur në moshën 19-vjeçare.

“Të jesh 19 vjeç, duke ecur pa të brendshme – si, po tallesh me mua? Si e lashë të ndodhte?”, tha Seyfried në një intervistë me Porter.

“Oh, e di pse: isha 19 vjeç dhe nuk doja të mërzisja askënd dhe doja të vazhdoja punën time. Kjo është arsyeja pse”, vazhdoi ajo.

Ndërsa ajo nuk e emëroi filmin në mënyrë eksplicite, dihet gjerësisht se aktorja e filloi karrierën e saj në telenovela, duke u shfaqur në “As the Ëorld Turns” dhe “All My Children” në fillim të viteve 2000. Ajo ishte 18-vjeçare kur luajti në “Mean Girls” në vitin 2004.

Në vitin 2010, Seyfried foli për shikimin e serialit të saj “Big Love” me prindërit e saj dhe se ishte “tmerruar” nga skenat e saj seksuale.

“Isha ulur atje duke parë dhe krejt papritur, u shndërrua në një skenë ku dy persona po bënin seks dhe jam unë! Duke bërë seks! Thjesht mendova, ‘Jo, jo, jo!’”, tha ajo për The Telegraph.

Pavarësisht se e ndjen këtë presion, Seyfried thotë se ndihet ‘shumë e padëmtuar’ që erdhi në atë moshë në Hollyëood të viteve 2000, dhe aq më pak tani si një grua 36-vjeçare që ndihet e sigurt në atë që është.

“Ka një nivel respekti që nuk e kam ndjerë kurrë kaq plotësisht rreth meje”, shpjegoi ajo për botimin.

“Kjo nuk ka të bëjë me asnjë nivel fame apo njohjeje apo vlerësimi kritik. Sido që të jetë, nuk është për shkak të Mank, nuk është për shkak të The Dropout, nuk është për të parë filmat e mi. Unë jam e respektuar sepse jam 36 vjeç dhe e di se kush jam unë”, tha ajo.

Duke parë mbrapa, Seyfried pranon se kishte shumë herë që ajo nuk foli sepse nuk donte të shqetësonte askënd. Rasti më famëkeq? Fustani i saj i tejdukshëm në premierën e “Mean Girls”, i cili kur u fotografua nën dritat e ndezura të kamerave të tapetit të kuq, ekspozoi sytjenat dhe të brendshmet e saj.

Tani, Seyfried jeton me burrin e saj Thomas Sadoski dhe dy fëmijët Nina (5) dhe Thomas (2) në një fermë në Nju Jork. Ata udhëtojnë për në Los Anxhelos vetëm kur është e nevojshme, duke vendosur një distancë fizike dhe emocionale midis vështirësive që mund të sjellë Hollywood-i.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat