Përse Princ William nuk do ta falë kurrë vëllain e tij? Ekspertja e familjes mbretërore zbulon arsyen e fortë

Mediale Vip

Përse Princ William nuk do ta falë kurrë vëllain e tij? Ekspertja e familjes mbretërore zbulon arsyen e fortë

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 12:08
Princi William dhe Princi Harry

Nuk do të ketë kurrë një pajtim mes Princit William dhe Princit Harry, sipas një eksperteje të familjes mbretërore.

“Trashëgimtari i fronit “thjesht nuk mund ta falë” vëllain e tij që u largua nga jeta mbretërore”,- tha Kate Nicholl, autore e ” The New Royals – Trashëgimia e Mbretëreshës Elizabeth dhe e ardhmja e kurorës “, në programin “Dan Wootton Tonight”.

“Ai gjithmonë mendonte se Harry do të ishte krahu i tij, tani ai po ia del vetëm. Shyqyr zotit që ka Kate në krah”, shtoi autorja.

Marrëdhënia dikur e ngushtë e vëllezërve dhe motrave filloi të prishej edhe para se Harry të martohej me Meghan Markle.

Në shtator të  2017, kur Harry la të kuptohej se ishte gati t’i propozonte aktores së “Suits”, William thuhet se pyeti: “Pse i nxitoni gjërat?”, duke bërë që Harry të përgjigjet me zemërim: “Kush dreqin mendon se je?”

Princi Harry dhe gruaja e tij me origjinë amerikane lanë jetën mbretërore në janar 2020 dhe u zhvendosën në Kaliforni.

Marrëdhëniet u prishën kur Duka dhe Dukesha e Sussex u ulën për një intervistë ‘bombë’ me Oprah Winfrey në mars 2021. Në të, Harry tha se i vinte keq për babanë dhe vëllain e tij, të cilët ishin të bllokuar në rolet e tyre mbretërore dhe nuk mundën largohej si ai, dhe Markle pretendoi se ajo ishte shtyrë drejt mendimeve për vetëvrasje dhe ishte injoruar nga zyrtarët e pallatit.

Dukesha kohët e fundit i hodhi benzinë ??zjarrit kur tha në një intervistë se “vetëm duke ekzistuar”, ajo dhe Harry thuhej se po “prishnin dinamikën e hierarkisë” dhe kjo është pjesërisht arsyeja pse ata u larguan.

Vëzhguesit mbretërorë shpresonin se lidhja e vëllezërve mund të rregullohej pas vdekjes së Mbretëreshës në fillim të këtij muaji.

Ata u kënaqën kur vëllezërit dhe gratë e tyre dolën nga një makinë për të përshëndetur turmën e mbledhur jashtë kështjellës Windsor, dy ditë pas vdekjes së Mbretëreshës.

Katërshja kaloi 40 minuta duke parë një lulet e vendosura jashtë kështjellës së Mbretërisë së Bashkuar dhe biseduan me njerëzit të cilët kishin ardhur për t’i bërë nderimet së ndjerës.

Pavarësisht kësaj, një burim i afërt me Harry-n i tha Sunday Times të Londrës se megjithëse të qenit në shoqërinë e njëri-tjetrit ka qenë “e pakëndshme” për vëllezërit, “të gjithë po përpiqen të bëjnë më të mirën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat