Aktorja flet për ngacmimin seksual nga një producent në fillimin e karrierës së saj

Mediale Vip

Aktorja flet për ngacmimin seksual nga një producent në fillimin e karrierës së saj

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 10:32
Constance Wu

Aktorja e "Fresh Off the Boat" Constance Wu pretendon në kujtimet e saj që pritet të publikohen së shpejti se ajo u ngacmua seksualisht nga një person i ekipit të produksionit në sitcom-in e ABC.

Sipas New York Times, aktorja, 40 vjeç, i referohet personit vetëm me një inicial në librin "Making a Scene".

Wu gjithashtu pretendon se gjatë sezonit inaugurues të shfaqjes në vitin 2015, burri shfaqi sjellje kontrolluese si "kërkesa që ai të kontrollonte të gjitha çështjet e saj të biznesit dhe t'i tregonte asaj se çfarë të vishte", sipas Times.

"Fresh Off the Boat" ishte shfaqja ime e parë televizive," tha Wu. “Unë u hodha në këtë botë. Unë nuk kam prindër në industri. Dhe për shkak se isha 30 vjeç, njerëzit mendonin se e dija se çfarë po bëja. Kjo më bëri paranojake dhe në siklet.”

Ylli thotë se gjërat morën një kthesë fizike kur ajo dhe producenti ishin së bashku në një ngjarje sportive. Atje, ai dyshohet se e vendosi dorën në kofshën e saj, raporton Times.

Wu pretendon se ajo i kërkoi atij të ndalonte dhe të dy më vonë e mbajtën të fshehtë incidentin.

Në Festivalin e Atlantikut të premten, Wu tregoi më shumë për vendimin e saj për të folur rreth sjelljes së pahijshme.

“E kam mbajtur gojën mbyllur për një kohë vërtet të gjatë për shumë ngacmime seksuale dhe intimidime që kam marrë në dy sezonet e para të shfaqjes. Pas dy sezoneve të para, pasi shfaqja ishte e suksesshme, pasi nuk kisha më frikë të humbisja punën time, atëherë munda të filloja t'u thosha 'jo' ngacmimeve dhe intimidimeve nga ky producent”, tha ajo për Variety.

Wu e shkroi librin gjatë pauzës së saj të gjatë. Ajo mori një pushim 3-vjeçar nga mediat sociale pasi u përball me kritika të forta. Aktorja madje tentoi vetëvrasjen përpara se një mik i saj të ndërhynte për t'i shpëtuar jetën.

"Making a Scene" del në treg më 4 tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat