Çanta e fundit e Dua Lipës me çmimin modest do jetë aksesori më IN i vjeshtës

Mediale Vip

Çanta e fundit e Dua Lipës me çmimin modest do jetë aksesori më IN i vjeshtës

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 12:21
Dua Lipa

Herë pas here, një çantë e re “It-bag” hyn në botën e të famshmëve. Së fundmi, Dua Lipa është shfaqur me çantën aktuale të domosdoshme: Luar “Ana”. Çanta, e krijuar nga Raul Lopez, erdhi në një lëkurë të gjelbër në një printim pitoni. Ishte një kontrast vrasës me pallton e bardhë të Lipës – gjithashtu nga Luar – dhe një palë ‘pantaboots’ të zeza ‘Balenciaga’. Ndërsa vetë çanta nuk është lançuar ende (është nga koleksioni i pranverës 2023), fansat mund të presin që ajo të kushtojë 265 dollarë, siç janë çantat e tjera Luar.

Çanta katrore e strukturuar me një dorezë të rrumbullakët është një përsëritje pikante e një siluetë klasike të zonjave dhe është bërë një simbol i statusit të ‘downtown’ së fundmi. Tashmë, ajo është përdorur nga Solange Knowles, Julia Fox, Charli XCX dhe shumë të tjerë. Stili u frymëzua nga çantat e viteve ’80 dhe ’90 të nënës së Lopez-it, si dhe nga çantat me dorezë të ngjashme të gjyshes së tij. Çanta ‘Ana’, e cila ka marrë edhe emrin e tyre, është një ndërthurje e dy aesthetics-ave.

Artikulli ‘It’ është një investim yjor: Është kompakt, mban një formë klasike dhe është ndërtuar për të zgjatur. Për ata që kërkojnë të rifreskojnë koleksionin e tyre për vjeshtë, Ana–a la Lipa–është një vend i mrekullueshëm për të filluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat