​Girls Aloud organizojnë mbrëmje bamirësie për të ndihmuar gratë me kancer

Mediale Vip

​Girls Aloud organizojnë mbrëmje bamirësie për të ndihmuar gratë me kancer

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 22:01
​Girls Aloud

Koleget e grupit të Sarah Harding, Girls Aloud, do të organizojnë një mbledhje fondesh bamirësie në Londër për të sjellë para për kërkimin e kancerit për shpëtimin e jetës.

Cheryl, Kimberley Walsh, Nadine Coyle dhe Nicola Roberts janë kthyer së bashku për të organizuar një ngjarje për mbledhjen e fondeve Primrose Ball në Londër, për të mbledhur fonde për Christie NHS Foundation Trust dhe Cancer Research UK si pjesë e apelit të Sarah Harding për kancerin e gjirit.

“Shpresa jonë është të mbledhim një shumë të madhe parash që shpresojmë se do të parandalojë që njerëzit e tjerë të gjenden në të njëjtën situatë të tmerrshme në të cilën u gjend Sarah", thanë në një deklaratë të përbashkët, yjet e Girls Aloud.

Sarah vdiq vitin e kaluar në moshën 39-vjeçare pas një beteje me kancerin e gjirit dhe ngjarja ka marrë emrin e linjës së famshme të yllit të ndjerë në këngën e Girls Aloud 'The Promise' në të cilën Sarah këndon: "Ja ku jam, duke ecur Primrose".

Gala e bamirësisë do të mbahet më 8 tetor dhe do të prezantohet nga prezantuesi i televizionit dhe radios, Fearne Cotton, me performancën e yllit të Years and Years, Olly Alexander, frontmenit të Kaiser Chiefs, Ricky Wilson dhe legjendës së muzikës Chrissy Hynde.

Gjatë ngjarjes, do të ketë një ankand të organizuar nga Johnny Gould dhe do të shfaqë shumë duke përfshirë një foto origjinale të Sarah Harding nga The Connor Brothers.

Të gjitha të ardhurat do të shkojnë për Fondacionin Christie NHS Trust dhe Cancer Research UK në emër të apelit për kancerin e gjirit Sarah Harding.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat