Ish-gruaja e Jeff Bezos ndahet edhe nga bashkëshorti i dytë

Mediale Vip

Ish-gruaja e Jeff Bezos ndahet edhe nga bashkëshorti i dytë

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 17:15
MacKenzie Scott

MacKenzie Scott ka bëri një kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj i dytë, Dan Jewett, të hënën, pas më pak se dy vitesh martesë.

Sipas dokumenteve të siguruara nga New York Times, Jewett nuk e kundërshtoi divorcin dhe ndarja e pasurisë tashmë është përcaktuar në një marrëveshje paramartesore.

Ish-çifti - i cili u martua në heshtje në mars 2021 - la të kuptohet për problemet martesore kur emri i mësuesit të shkencës u zhduk papritur nga zotimet filantropike të Scott. Në faqen e Giving Pledge, ku miliarderët premtojnë të japin gjysmën e pasurisë së tyre para se të vdesin, letra e tij nuk shfaqet më me të sajën. Në biografinë e saj në Amazon gjithashtu u fshi plotësisht çdo përmendje e burrit të saj të dytë.

Divorci i Scott vjen tre vjet pasi ajo dhe Jeff Bezos njoftuan se po ndaheshin pas 25 vitesh martesë. Pas divorcit të tyre, Scott u bë personi i 12-të më i pasur në botë pasi pasuritë e Bezos u ndanë në gjysmë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat