‘E vlerësoj pa fund’, Moza Mevlani tregon si u ndje nga fjalët e Sali Berishës në dasmën e Arminës

Mediale Vip

‘E vlerësoj pa fund’, Moza Mevlani tregon si u ndje nga fjalët e Sali Berishës në dasmën e Arminës

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 20:16
Familja Berisha

Moza Mevlani, valltare, koreografe e njohur si dhe organizatore e “Gjimnastradës Mbarëkombëtare”, këtë të enjte ishte e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të folur për dasmën e së bijës, e cila ka qenë në qendër të mediave ditët e fundit.

Ajo rrëfeu disa prej emocioneve që përjetoi dhe për mënyrën se si u organizua dasma, si u zgjodh fustani i nuses, si dhe për emocionet e shumta që ka ndier atë ditë. Moza ndau me publikun edhe një moment të veçantë të dasmës, ai kur babai i dhëndrit, Sali Berisha, foli para të gjithë mysafirëve. Fjala e tij e ka prekur dhe emocionuar pa fund.

“Me dhuntitë e saj, mençurinë, mirësjelljen komunikimin, njerëzinë, dashurinë, arriti të pushtojë, jo vetëm zemrën e Shkelzenit, por edhe zemrat tona, të hyjë në zemrat tona si një vajzë e dytë!”,- tha Sali Berisha në dasmën e Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës.

“Pas këtij fjalimi, e kam ndier veten jo të vlerësuar, sepse çdo njeri ka vlerat e veta në jetë, por vlerësimi që pati për vajzën time, tregoi që ishte gjithçka, sepse fjala e tij ka peshë, mendja e tij ka peshë dhe unë e vlerësoj pa fund këtë fjalim”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat